5 truket psikologjike që mund t’iu ndihmojnë t’i njihni njerëzit më mirë - Bota Sot
5 truket psikologjike që mund t’iu ndihmojnë t’i njihni njerëzit më mirë

Life style

5 truket psikologjike që mund t’iu ndihmojnë t’i njihni njerëzit më mirë

Më: 4 nëntor 2019 Në ora: 22:37
Ilustrim

Edhe pse jemi unikë në mënyrën tonë, ne ndajmë të njëjtën natyrë njerëzore. Kjo na lejon të krijojmë lidhje me njerëz të tjerë dhe më e rëndësishmja, të zbulojmë më shumë për mënyrën e tyre të të menduarit. Duke përfituar nga ato që ne dimë brenda vetes sonë, është e mundur të ndikojmë në vendimet dhe mendimet e të tjerëve. Më poshtë ju sjellim disa ‘truke’ psikologjike të cilat mund t’iu ndihmojnë të gjithëve sipas ‘Bright Side’:

Kthejeni mosmarrëveshjen në avantazh.

Heshtja mund të jetë tërheqëse.

Konfidenca i tërheq njerëzit.

Krijoni një reagim për të vëzhguar.

Krijoni besim për të ndërtuar besimin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat