Këto janë femrat më të pakënaqura nga madhësia e gjinjve

Life style

Këto janë femrat më të pakënaqura nga madhësia e gjinjve

Më: 6 shkurt 2020 Në ora: 14:19
Foto ilustrim

Femrat të cilat janë të pakënaqura me madhësinë e gjinjve, kanë gjasa më shumë të kenë kancer.

Duke bërë krahasimin e 39 shteteve, femrat britanike janë më të pakënaqurat për madhësinë e gjinjve, raporton “Independent”.

Studimet treguan se 18,000 femra në 40 vende janë të pakënaqura me madhësinë e gjinjve, vetëm 29% janë të lumtura deri sa 48% e tyre do të donin të kenë gjinj më të mëdha dhe 23% e tyre do të donin ti kishin më të vogla.

Profesori Viren Swami nga Universiteti Anglia Ruskin tha se pakënaqësia e madhësisë së gjinjve sjell konsekuenca shëndetësore dhe psikologjike.

Nëse ne mund ti bëjmë femrat të kënaqura me madhësinë e gjinjve, do të kemi përfitime të mëdha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat