Si ndikon stresi në shenjat e horoskopit?!

Life style

Si ndikon stresi në shenjat e horoskopit?!

Më: 22 nëntor 2020 Në ora: 18:15
Foto ilustrim

Me siguri stresi afatshkurtër, ai që zgjat disa ditë, është thelbësor për rritjen tonë, por nëse bëhet afatgjatë, mund të na krijojë probleme serioze. Prandaj, gjithmonë duhet t’i kushtojmë vëmendje të madhe vetes dhe mirëqenies sonë, pa u mbingarkuar me punë dhe angazhime, duke gjetur kështu hapësirën e duhur për gjithçka. Energjitë tona janë të çmuara.

Atëherë, si ndikon stresi, sipas astrologjisë?

DASHI

Ju jeni të stresuar sepse mendoni shumë për të kaluarën dhe për gjërat tashmë të mbaruara. Vendos një gur mbi të dhe vazhdo përpara. E ardhmja ju pret.

DEMI

Duhet të kuptoni që qëllimet e vendosura nuk arrihen menjëherë. Roma nuk u ndërtua brenda një dite. Mendoni me kujdes për rrugën tuaj, kuptoni se ku jeni dhe punoni shumë për të arritur atje, por kurrë mos u ngutni. Fazat nuk duhet të humbasin.

BINJAKËT

Ju nuk duhet të shqetësoheni për njerëzit toksikë, pasi ata kanë një ndikim negativ në jetën tuaj. Lërini të tjerët vetëm, përqendrohuni tek vetja se kush ju bën të ndiheni vërtet mirë. Ju duhet të merrni pozitivitet nga të tjerët, jo dëm.

GAFORRJA

Stresi shkaktohet nga rëndësia që u jepni fjalëve të të tjerëve. Gjykimet e të tjerëve nuk duhet ta kenë këtë peshë, i vetmi mendim i rëndësishëm për veten është gjithmonë dhe vetëm i juaji.

LUANI

Ju keni një shqetësim: të jesh partneri më i mirë, shoku më i mirë, punëtori më i mirë, djali dhe babai më i mirë. Ju duhet ta kuptoni se nuk mund të jeni më i miri në gjithçka, por gjithmonë duhet të bëni më të mirën tuaj. Vendosni zemrën tuaj në paqe, qetësohuni dhe punoni për veten tuaj.

VIRGJËRESHA

Ju jeni vazhdimisht në stres për shkak të vullnetit për të pasur sukses. E megjithatë, edhe nëse nënndërgjegjeshëm, ju e dini që disfata dhe dështimi janë pjesë e rritjes së njerëzve. Kjo me të vërtetë na bën më të mirë, prandaj mos u shqetësoni kur flisni për dështimet tuaja.

PESHORJA

Mos u shqetësoni më për gabimet dhe mos e konsideroni veten inferior. Ju nuk turpëroni askënd me veprimet tuaja, sepse ky jeni ju. Gjithmonë jini sa më të natyrshëm në jetën tuaj.

AKREPI

Fiziku nuk është gjithçka në botë. Mos e harroni këtë kur stresoheni për peshën tuaj, gjatësinë, tiparet tuaja. Ajo që ka më shumë rëndësi nga të gjitha është shpirti i një personi.

SHIGJETARI

Ju shqetësoheni shumë për rrjetet sociale. Ndjekësit që keni, postimet që bëni, nuk thonë se çfarë jeni në të vërtetë. Ju nuk keni pse t’i jepni rëndësi mënyrës sesi ju shohin të tjerët në foto, por se si ju e shihni veten.

BRICJAPI

Statusi shoqëror, në ditët e sotme, nuk do të thotë asgjë. Mos u shqetësoni për të fituar më pak para sesa do të donit dhe sa po kontribuoni në shoqëri, shqetësohuni për veten tuaj.

UJORI

Ju nuk duhet të shikoni gjithmonë të tjerët. Marrëdhëniet tuaja, jeta juaj e dashurisë, duhet të jenë të vetmet objekte me interes. Ju kurrë nuk mund ta dini se sa të lumtur janë të tjerët me partnerin tuaj, por mund ta dini se sa të lumtur jeni në të vërtetë. Përqendrohuni në shoqërinë tuaj.

PESHQIT

Ju interesoni shumë për t’i lënë të tjerët poshtë. Kjo është pjesë e jetës, është e pashmangshme të zhgënjesh dikë apo edhe veten tënde. Gjëja e rëndësishme është të ngrihesh dhe të punosh për veten tënde për t’u përmirësuar gjithnjë e më shumë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat