Horoskopi javor për periudhën nga 09 – 16 maj

Life style

Horoskopi javor për periudhën nga 09 – 16 maj

Më: 9 maj 2022 Në ora: 00:05
Foto ilustrim

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21 mars – 19 prill)

Puna: Lërini idetë tuaja të rriten ngadalë. Tregoni durim. Prosperiteti qëndron në hapjen tuaj ndaj kolegëve dhe partnerëve të biznesit. Ju duhet të balanconi financat tuaja dhe të siguroheni që të merrni atë që dëshironi për paratë tuaja.

Dashuria: Mos iu nënshtroni presioneve kur jeni në prani të njerëzve të dashur, veçanërisht në një marrëdhënie me partnerin – bëjini të qartë se po i përmbaheni vlerave dhe parimeve tuaja. Do ta shihni, do t’ju respektojnë edhe më shumë. Megjithatë, ju keni dyshime për korrektësinë e pikëpamjeve tuaja. Mos u nervozoni nëse shihni se planet tuaja me partnerin po ecin më ngadalë se sa pritej. Konsideroni të bëni diçka spontane – befasoni atë me një udhëtim në një vend të pazakontë. E për Deshët e lirë thonë se kanë përpara një rrugëtim që do të nisë me një periudhë shumë dehëse. Të gjitha vështirësitë janë të lehta për t’u kapërcyer nëse nuk shqetësoheni shumë.

Shëndeti: Jeni lodhur nga analizat e tepërta. Përpiquni të qetësoni mendjen, të relaksoheni, të meditoni. Tensioni reflektohet në dhimbjen e qafës dhe shpinës.

DEMI (20 prill – 20 maj)

Puna: Ndryshimet që po planifikoni duhet të jenë të menduara mirë. mund të keni probleme me partnerët dhe bashkëpunëtorët e biznesit dhe do t’i zgjidhni duke analizuar me kujdes situatën. Drekat e biznesit dhe një atmosferë më e relaksuar do të ndihmojnë gjithashtu.

Dashuria: Dema të lirë – gjatë kësaj periudhe nuk do jeni në humorin më të mirë dhe do ta keni vështirë të ngjallni ndonjë entuziazëm për atë që do të vijë. Mos harroni se çelësi i suksesit tuaj emocional është të njihni veten dhe atë që jeni në gjendje të arrini. Demat me të cilët janë në lidhje do të kuptojnë se vështirësitë i pengojnë fjalët e tyre të arrijnë tek njerëzit për të cilët synohen. Jini të durueshëm me partnerin tuaj dhe përpiquni të mos reagoni dhunshëm. Ndryshimi i planeve mund t’ju bëjë të ngarkoni veten me detyrime private që nuk i prisni aspak. Mos i analizoni shumë skenat dhe bisedat nga e kaluara. Një udhëtim është i padëshirueshëm, megjithëse rrethanat janë të ngutshme – mos u ulni pas timonit. Çdo gjë do të ndodhë vetvetiu kur të jetë e nevojshme.

Shëndeti: Pavarësisht sfidave, jeni të qëndrueshëm dhe ndiheni mirë, keni energji dhe vendosmëri për të gjitha vështirësitë që keni përpara.

BINJAKËT (21 maj – 21 qershor)

Puna: Planet tuaja do të shkojnë keq për shkak të një takimi urgjent të papritur me njerëz me ndikim. Është e rëndësishme të mos huazoni para në këtë kohë. Jeni të etur për njohuri të reja dhe do t’i merrni lehtësisht. Jeni gati për përpjekje të reja, por është më mirë të mos e mbingarkoni veten me detyra të reja, veçanërisht nëse duhet të investoni në to dhe të prisni të shihni nëse ia vlejnë.

Dashuria: Për të kapërcyer problemet me partnerin, duhet të jeni fleksibël, të durueshëm dhe të adaptueshëm. Mos u mundoni të fshihni gabimet tuaja, është më mirë të pranoni kundërshtimet sepse i meritoni. Do të përballeni me vështirësi dhe dështime që i keni shkaktuar vetë. Planetët premtojnë lajme për një mik të ngushtë që do t’ju befasojë këndshëm. Binjakët e lirë – mendoni nëse është në favorin tuaj të takoni njerëz të rinj sepse vlerësimi juaj aktualisht është i pasaktë. Nëse keni rënë dakord për një datë, ajo mund të mos shkojë saktësisht sipas planit.

Shëndeti: Një pushim ose udhëtim i shkurtër do t’ju këndellë dhe do të rimbushni bateritë që ju nevojiten. Mos u lodhni shumë, mbani nervat dhe rinovoni energjinë tuaj.

GAFORRJA (22 qershor – 22 korrik)

Puna: Kujdes me paratë. Ndryshimet që së shpejti mund t’ju sjellin dobi do të hapin mundësi të reja për njohje. Ndryshimet dhe transformimet që vijnë mund të duken si koncepte të pasigurta, por ju keni mundësinë të filloni një fazë të re profesionale. Bëhu i guximshëm.

Dashuria: Jeni plot forca dhe do arrini t’u impononi të tjerëve, e në radhë të parë partnerit tuaj, që t’i përmbushë kërkesat tuaja. Pavarësisht telasheve, do të gjeni një rrugëdalje nga një situatë e vështirë, do të shmangni humbjet dhe do të rrisni autoritetin tuaj. Hiqni dorë nga kontrolli dhe jini të durueshëm. Gjeni kohë për të menduar për justifikimet që u detyroheni njerëzve nga të cilët varet lumturia juaj. Mos e refuzoni thirrjen e një shoku edhe nëse jeni të lodhur. Yjet thonë se tani nuk është koha e duhur për të shkuar në një udhëtim me të dashurin tuaj. Nëse keni plane për të diskutuar, jini të vëmendshëm dhe të butë, në mënyrë që partneri juaj të dijë se ju jeni aty për të dhe se kujdeseni. Gaforret e lira – mos u shqetësoni, shëtitja që organizuat do të japë fryte!

Shëndeti: Disa çrregullime kronike mund të përkeqësohen, bëni një jetë të rregullt dhe të moderuar në çdo gjë.

LUANI (23 korrik – 22 gusht)

Puna: Problemet me paratë ndoshta do të jenë në plan të parë. Jini të kujdesshëm dhe mos nxitoni. Tani është një kohë e mirë për të mbjellë farat e suksesit të ardhshëm, por mos harroni të ndaleni dhe të shpërbleheni për sa larg keni arritur. Vështirësitë do t’ju ndihmojnë të provoni se çfarë jeni të aftë.

Dashuria: Ndaloni vetes të ndërhyni në grindje që nuk ju shqetësojnë. Një rreshtim i menjëhershëm mund të zbulojë disa paqartësi që zakonisht arrini t’i mbani të fshehura në mënyrë diskrete. Nëse planifikoni një udhëtim me një partner, do të jetë i suksesshëm, por kujdes pas timonit. Një dëshirë e kahershme ose një qëllim i caktuar që keni në mendje duhet të shpërthejë më në fund, kështu që nëse jeni beqar – sigurohuni që të veproni; të paktën do ta dini se çfarë jeni duke bërë. Ndryshimi është në ajër dhe ju mund të shfrytëzoni sa më shumë mundësinë për të ndryshuar mënyrën se si e përjetoni gjendjen tuaj emocionale.

Shëndeti: Aktiviteti i përditshëm mund të jetë rraskapitës – praktikoni aktivitete relaksuese në mbrëmje dhe shijoni qetësinë, vetëm ose në shoqërinë e njerëzve të dashur. Shëndeti më i mirë se në periudhën e mëparshme.

VIRGJËRESHA (23 gusht – 22 shtator)

Puna: Do të ndjeni zilinë e shkaktuar nga suksesi juaj, gjë që është e zakonshme dhe nuk duhet t’ju shqetësojë. Veprimet tuaja janë shënuar me sukses dhe ju sjellin kthime të mira financiare. Do të jeni të kënaqur me rezultatet e arritura në nivel personal, gjë që sjell siguri edhe në të ardhmen tuaj si profesionist. Merrni parasysh arritjet tuaja dhe filloni detyra të reja, por të planifikuara më parë.

Dashuria: Mendoni me qetësi për gjithçka që dëshironi të bëni me partnerin. Tani është koha për të provuar gjithçka në seks që keni dashur të përjetoni së bashku prej disa kohësh. Prisni të jeni në një nga disponimet tuaja më të shoqërueshme dhe vërtet të mrekullueshme. Do të jeni të lumtur të dëgjoni për ngjarjet e ardhshme të lumtura. Mos u habitni nëse partneri juaj ju ofron një udhëtim në një vend ekzotik. Virgjëreshat e lira, nëse keni ndonjë plan që po mendoni ta zbatoni, niseni menjëherë pa pritur e as një sekondë. Nëse është e nevojshme, bëni kompromise.

Shëndeti: Ndiheni mirë dhe jeni të shëndetshëm. Mbani palestër dhe kujdesuni për dietën tuaj.

PESHORJA (23 shtator – 23 tetor)

Puna: Mos harroni se për të qenë i suksesshëm në botën e biznesit duhet të merrni edhe grushte, ndaj ecni me mjekrën lart. Një lloj parash bonus mund të jetë i dobishëm nëse bëni mirë lëvizjet tuaja. Bëhuni gati, sepse shumë shpejt do të vijë koha kur do të bëni planet e shumëdëshiruara.

Dashuria: Keni vënë veten në duart e fatit – këmbëngulja juaj ju mbron. Mos u mashtroni nga ankesat e fqinjëve tuaj dhe mos i ndihmoni nëse nuk ju kanë kërkuar. Ndikimet qiellore do t’ju ndihmojnë të përqendroheni në ndjenjat tuaja. Tani është koha për të bërë ndryshime që do t’ju sjellin një avantazh të mirë dhe paqe mendore në muajt e ardhshëm – kryesisht në marrëdhëniet me partnerin tuaj. Nuk këshillohet të udhëtoni tani, sepse mendimet tuaja janë të zëna me çështje urgjente dhe jeni të shpërqendruar. Peshoret e lira – do të kënaqeni me analizën psikologjike të dikujt nga ambienti juaj, mjafton të dini se cilat “fije të tërhiqni” nëse keni nevojë për një shërbim. Mos bëni kompromis me veten për të mos humbur miqtë besnikë dhe për të treguar dobësi ndaj njerëzve më të afërt.

Shëndeti: Ju duhet më shumë kohë e lirë, të cilën mund ta kaloni vetëm ose në shoqëri, mundësisht në natyrë. Rritni marrjen e lëngjeve dhe vitaminave, mungesa e tyre mund të jetë shkak për lodhje.

AKREPI (24 tetor – 21 nëntor)

Puna: Mos jini të tensionuar dhe të frustruar duke shtyrë një takim të rëndësishëm që mund t’ju prishë planet. Mos e lejoni veten të humbni para për shkak të sjelljes suaj të keqe. Përfundoni detyrat e nisura dhe mos merrni përsipër të reja, derisa të pajtoheni me punën që është grumbulluar ndërkohë.

Dashuria: Akrepat e lirë, tani është koha ideale për të ngadalësuar ritmin dhe për t’i dhënë vetes një pushim. Ju mund ta gjeni veten në një humor thellësisht të zhytur në mendime dhe filozofike, duke ripërtërirë ngjarje dhe biseda të ndryshme në mendjen tuaj për t’u përpjekur të gjeni rrënjën e dilemës. Ju jeni në kërkim të njohjeve të reja, por bazoni kërkimin tuaj kryesisht në ngjashmëritë intelektuale. Nëse po planifikoni një udhëtim me një partner, do të jetë i suksesshëm nëse tregoheni të kujdesshëm. Partneri juaj mund t’ju bëjë të ditur se ai nuk ka qenë entuziast për mënyrën sesi silleni me miqtë e tij kohët e fundit, ndaj dëgjojeni me kujdes. Merrni parasysh idetë dhe planet tuaja të përbashkëta për të ardhmen.

Shëndeti: Përpiquni të balanconi aktivitetet dhe pushimin, jini të moderuar në çdo gjë. Mos shmangni vizitat rutinë te mjeku.

SHIGJETARI (22 nëntor – 21 dhjetor)

Puna: Konfigurimi planetar i kësaj periudhe është një shenjë e ndryshimit krijues. Nëse tashmë keni organizuar një takim të rëndësishëm, tregohuni të kujdesshëm dhe analizoni çdo fjalë që dëgjoni. Ju mund të ndiheni të inkurajuar për të marrë rreziqe, por qëndroni në atë që dini gjatë kësaj periudhe, jini me takt dhe të saktë në kërkesat tuaja.

Dashuria: Qëndroni larg mosmarrëveshjeve dhe konflikteve të panevojshme me familjarët. Kjo mund të jetë një periudhë paksa e pafavorshme përsa i përket emocioneve tuaja, por që do të dalë mirë në fund. Energjia e yjeve mund t’ju bëjë të silleni në mënyrë të paarsyeshme kur partneri juaj ankohet me mirëbesim. Shigjetarë të lirë – filloni të analizoni motivet tuaja për adoptimin e modeleve të caktuara të sjelljes për të krijuar një perspektivë të re. Nëse jeni duke u përgatitur për të udhëtuar, mbroni veten nga hajdutët dhe njerëzit e padrejtë që duan t’ju tërheqin në një përpjekje të përbashkët. Behu i guximshëm.

Shëndeti: Dozat e duhura të argëtimit, pushimit, lëvizjes, relaksimit, shoqërimit, përmbajtjes intelektuale, do t’ju japin stabilitetin dhe ekuilibrin që ju nevojitet për të qëndruar të shëndetshëm.

BRICJAPI (22 dhjetor – 19 janar

Puna: Mendja juaj tani është shumë më e përqendruar dhe e fokusuar, ju ndihmon të përqendroni energjinë tuaj në një gjë në vend të parave dhe ky është sekreti juaj i suksesit. Cikli i konstelacionit planetar mund të përmbajë një plan të ndërlikuar në të cilin balanca në llogarinë tuaj bankare mund të hidhet papritur në nivele më të larta.

Dashuria: Kujdes nga polemikat e shkaktuara nga mosgatishmëria juaj për të pranuar gabimet që duhet t’i korrigjoni. Mos reagoni emocionalisht ndaj asaj që po ndodh rreth jush. Ju mund të prishni autoritetin për shkak të nxitimit tuaj – veçanërisht kur bëhet fjalë për familjen dhe fëmijët. Planet tuaja me partnerin po largohen nga realiteti, ndaj flisni hapur. Bricjapët e lirë – analizoni fjalët e të njohurve tuaj të rinj për t’ju parandaluar të përjetoni një tjetër zhgënjim. Nëse keni në mendje dikë që ju pëlqen veçanërisht, ose po mendoni të pranoni miqësinë e dikujt, ky është një moment i mirë për të filluar një romancë – nëse ulni vigjilencën dhe ndaloni së maskuari ndjenjat tuaja me humor sipërfaqësor dhe cinizëm.

Shëndeti: Nervozizmi dhe tensioni mund të shkaktojnë shqetësime fizike. Ndryshoni diçka në orarin tuaj ditor, shkoni në një udhëtim, largohuni nga detyrimet e përditshme.

UJORI (20 janar – 18 shkurt)

Puna: Nëse nuk tregoheni të kujdesshëm, do të pësoni humbje të rënda financiare nga të cilat nuk do të mund të rikuperoheni shpejt. Gjeni mënyra për të përballuar tensionin e brendshëm dhe për të forcuar durimin, sepse keni mundësinë ta ktheni një situatë shumë të pafavorshme dhe ta shndërroni në sukses. Organizohuni më mirë dhe vendosni prioritete. Mos huazoni para.

Dashuria: Mos lejoni që emocionet t’ju prishin arritjet e deritanishme, sepse marrëdhënia juaj po lulëzon. Për të arritur ekuilibrin, mos u kënaqni në biseda të panevojshme që nuk janë vërtet të rëndësishme për momentin. Ju rrezikoni të shkatërroni një marrëdhënie të qëndrueshme nëse nuk tregoni qetësinë dhe qetësinë e nevojshme. Mundohuni të mos analizoni se çfarë thotë partneri juaj dhe pse e thotë, sepse ai nuk ka qëllime të këqija, por përpiqet të flasë hapur me ju për gjithçka. Ujorët e lirë – bëni planet tuaja të reja. Shfrytëzojeni kohën tuaj të lirë për të menduar për udhëtimet apo pushimet. Ka disa ndryshime që mund t’ju pengojnë t’i përkushtoheni simpatisë, pavarësisht vetëbesimit tuaj.

Shëndeti: Ndiheni mirë, edhe pse herë pas here mund të vuani nga lodhja dhe rraskapitja. Shpërndani pikat tuaja të forta dhe rregulloni rutinën tuaj të përditshme.

PESHQIT (19 shkurt – 20 mars)

Puna: Mund të befasoheni në mënyrë të pakëndshme nga lajmi se po përpiqen t’ju largojnë nga zyra, veçanërisht nëse jeni të përfshirë në aktivitete tjera. Jini të arsyeshëm dhe mos shpenzoni para për asnjë arsye tjetër. Nëse është e nevojshme, bëni kompromise.

Dashuria: Peshq të lirë, jini të durueshëm dhe prisni derisa filli i jetës suaj të zgjidhet në heshtje dhe të zbulojë rrugën tuaj të drejtë. Energjia qiellore zbulon se planet tuaja kanë nevojë për një drejtim të ri, por ju nuk do ta zbuloni atë në asnjë nga aktivitetet më të zakonshme me të cilat shumica e njerëzve zakonisht janë të kënaqur. M partnerët, jeni bindës në fjalët tuaja dhe arrini të impononi mendimin tuaj tek të tjerët. Nëse keni vendosur të udhëtoni me një partner – mund ta bëni. Ju presin eksperienca të bukura që do t’i ndani me të gjithë. Analizoni veprimet tuaja dhe zgjidhni çdo problem së bashku, sepse kjo do ta bëjë atë të ndihet plotësisht i përfshirë në jetën tuaj.

Shëndeti: Mund të ndiheni të shqetësuar dhe të keni probleme me ndryshimin e presionit të zemrës. Gjeni diçka që ruan forcën dhe stabilitetin tuaj mendor. /

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat