​Kujdes me to: Tri shenja të horoskopit që janë më të prira të gënjejnë se të tjerët

Life style

​Kujdes me to: Tri shenja të horoskopit që janë më të prira të gënjejnë se të tjerët

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 12:02
Foto ilustrim

Të gjithë gënjejmë ndonjëherë, edhe ata që mendojnë se nuk gënjejnë kurrë. Gënjeshtrat (të vogla) janë pjesë e jetës së përditshme dhe nuk mund të presësh që dikush të jetë 100% i sinqertë në çdo kohë.

Dhe ndërsa ne të gjithë gënjejmë, disa gënjejnë pak më shumë. Nëse duhen besuar yjet, se sa do të gënjejmë ndikohet edhe nga shenja jonë e zodiakut. Sipas astrologëve, tre shenjat e zodiakut janë më të prira për gënjeshtra, dhe përveç kësaj, edhe nëse kapen në një gënjeshtër, do të dalin me shumë shkathtësi nga një situatë e pakëndshme.

Më poshtë, shikoni se cilat tri shenja të zodiakut janë më të prira të gënjejnë se të tjerat:

Binjakët

Binjakët janë në gjendje të nxjerrin gënjeshtra jashtëzakonisht të bukura. Falë personalitetit të tyre të dyfishtë, ata mund të kalojnë pa probleme nga një personazh në tjetrin. Ata janë mjeshtër të vërtetë në manipulim dhe nëse e ndiejnë të nevojshme, shumë lehtë mund t'ju përfshijnë në rrjetën e tyre të mashtrimit.

Ata kanë një aftësi të çuditshme për të qenë shumë bindës për çdo gjë për të cilën flasin.

Peshorja

Nëse pranë jush keni një person të lindur nën shenjën e zodiakut Peshore, e dini se sa simpatike mund të jenë Peshorja. Megjithatë, Peshoret dinë si dhe si të shpikin një histori nga asgjëja. Një pjesë e sharmit të tyre, përkatësisht, qëndron në shkathtësinë dhe kreativitetin e tyre dhe nëse shohin se gjithçka nuk shkon sipas planit, nuk e kanë problem të përdorin gënjeshtrat për të marrë atë që duan.

Peshku

E lexuat mirë, peshqit emocionalë mund të kthehen në mashtrues të vërtetë. Edhe pse shpesh përshkruhen si shenjat më të pambrojtura të zodiakut, mos u mashtroni nga pafajësia e tyre. Peshqit, në fakt, priren të përdorin gënjeshtra të vogla për t'u dukur se janë një viktimë edhe më e madhe se sa janë në të vërtetë.

Nëse kapni një peshk në gënjeshtër dhe përballeni me të, përgatituni që ai të luajë viktimën. Ata gjithmonë e dinë saktësisht se çfarë të bëjnë në mënyrë që të marrin atë që duan nga çdo situatë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat