Si të keni raporte të mira me shefin në punë? - Bota Sot
Si të keni raporte të mira me shefin në punë?

Life style

Si të keni raporte të mira me shefin në punë?

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 12:23
Foto ilustrim

Në ditët e sotme shefi juaj është një person i rëndësishëm në jetën tuaj, pasi ju kaloni me të një kohë të gjatë, ndoshta një vit apo më shumë.

Ju kurrë nuk mund të dini se çfarë ndikimi ai mund të ketë në mardhëniet e juaja me persona tjerë pasi ai është i vetmi që njeh punën tuaj dhe mund të flas për kapacitetet që keni.

Shkoni në punë para atij pasi ai kur ju sheh ka idenë se mund t’i besoj një njeriu më shumë dhe ka mbështetje te ju.

Po ashtu preferohet të mos dilni nga puna para atij, duhet të dilni më vonë, pasi kjo shton besimin e tij tek ju.

Jepini fuqi duke i thënë fjalë motivuese se si duket apo se do t’i zgjidhni të gjitha problemet së bashku.

Nëse veproni kështu do të keni mardhënie pune shumë të mira.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat