Mitrovicasi Tefik Sejdiu ka nevojë për ndihmë, do të operohet në Turqi - i duhen mbi 41 mijë euro

Mitrovica

Mitrovicasi Tefik Sejdiu ka nevojë për ndihmë, do të operohet në Turqi - i duhen mbi 41 mijë euro

Më: 15 maj 2021 Në ora: 11:05
Tefik Sejdiu

Tefik Sejdiu, biri i ish referit të njohur nga Mitrovica Ismet Sejdiu, i cili është vrarë në rrugën e Kovaqëve ka nevojë për ndihmë.

Djaloshi i ri ka nevojë për ndihmën e qytetarëve pasi do të operohet në Turqi.

Ai të marten do të udhëtoj për trajtim jashtë shtetit për një operim në gjandren e djathtë e cila nuk mund të bëhet në Kosovë, dhe sipas mjekëve operimi kushton 41mij euro + shërbimet tjera (rruga, hotel, ushqim).

Ministria e Shëndetësisë do ta ndihmojë me një pjesë të shumës, ndërsa nga qytetarët kërkohet ta mbulojë pjesën tjetër.

Të gjithë të interesuarit që duan ta ndihmojnë Tefikun, mund ta telefonojnë në këtë numër: 049587412

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat