Fillon vaksinimi masiv i qytetarëve të Mitrovicës

Mitrovica

Fillon vaksinimi masiv i qytetarëve të Mitrovicës

Më: 15 qershor 2021 Në ora: 17:02
Foto nga vendi i ngjarjes

Ka nisur vaksinimi masiv i qytetarëve të Mitrovicës në hapësirat e Qendrës së Kulturës “Rexhep Mitrovica”.

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, së bashku me drejtoreshën e Shëndetsisë, Erseka Hasanaj Barani, kanë vizituar këtë të martë stafin shëndetsor të QKMF-së “Dr. Nexhat Çuni” dhe ekipet tjera shëndetësore.

Me këtë rast, shefja e sektorit të vaksinimit në QKMF, Dr. Shefkate Sylejmani, njofton se procesi ka filluar mirë që nga mëngjesi, është duke u respektuar Plani Kombëtar i Vaksinimit kundër Covid-19, dhe qytetarët janë ndarë të kënaqur me organizimin.

Në bazë të këtij plani për qytetin e Mitrovicës brenda  një muaji është planifikuar të vaksinohen rreth 18 mijë qytetarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat