Fillon vaksinimi masiv i qytetarëve të Mitrovicës

Mitrovica

Fillon vaksinimi masiv i qytetarëve të Mitrovicës

Më: 15 qershor 2021 Në ora: 17:02
Foto nga vendi i ngjarjes

Ka nisur vaksinimi masiv i qytetarëve të Mitrovicës në hapësirat e Qendrës së Kulturës “Rexhep Mitrovica”.

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, së bashku me drejtoreshën e Shëndetsisë, Erseka Hasanaj Barani, kanë vizituar këtë të martë stafin shëndetsor të QKMF-së “Dr. Nexhat Çuni” dhe ekipet tjera shëndetësore.

Me këtë rast, shefja e sektorit të vaksinimit në QKMF, Dr. Shefkate Sylejmani, njofton se procesi ka filluar mirë që nga mëngjesi, është duke u respektuar Plani Kombëtar i Vaksinimit kundër Covid-19, dhe qytetarët janë ndarë të kënaqur me organizimin.

Në bazë të këtij plani për qytetin e Mitrovicës brenda  një muaji është planifikuar të vaksinohen rreth 18 mijë qytetarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat