KDI: Mitrovica në top 3 komunat për transparencë

Mitrovica

KDI: Mitrovica në top 3 komunat për transparencë

Më: 1 tetor 2021 Në ora: 13:20
Agim Bahtiri

Transparometrit Komunal i publikuar nga Instituti Demokratik i Kosovës ka nxjerrë Mitrovicën si komunën më transparente nga komunat e mëdha.

Ndryshe para saj në ranglistën e plotë janë vetëm Rahoveci dhe Lipjani.

Mitrovica ka mbledhur 81 pikë nga totali prej 100 sosh, që në përqindje e nxjerr si 91.05% të përmbushjes së transparencës. Në postimin e të parit të Mitrovicës, Agim Bahtiri ka thënë që ata janë të përkushtuar ta ngrisin edhe më shumë nivelin e transparencës.

Postimi i Agim Bahtirit:

Mitrovica në TOP komunat për Transparencë Transparometrit Komunal na nxjerrë komunën e tretë në nivel të Kosovës për transparencë, teksa prej komunave të mëdha, jemi të PARËT. Jemi të përkushtuar që transparencën ta vazhdojmë dhe ta avancojmë përpara edhe në mandatin e ri të udhëheqjes së Mitrovicës.

Në programin tonë zgjedhor ne kemi paraparë transparencën e dokumenteve planifikuese e zhvillore dhe hapja e tenderëve do të bëhet në sytë e qytetarëve. Këtu mund të shihni vlerësimin e plotë nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI)

https://kdi-kosova.org/wp-content/uploads/2021/09/AQT-Transparometri-Komunal-2021-ALB-Final-per-publikim-Shtator-2021.pdf

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat