“Kandidaturë e pistë kriminale!”/Fehmi Ferati thotë se në Mitrovicë po blihen votat nga familjet e vrafra

Mitrovica

“Kandidaturë e pistë kriminale!”/Fehmi Ferati thotë se në Mitrovicë po blihen votat nga familjet e vrafra

Nga: M.L. Më: 7 tetor 2021 Në ora: 12:54
Fehmi Ferati

Ish kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Mitrovicës, Fehmi Ferati, përmes një postimi në Facebook bëri të ditur se në lagjën e romëve dhe lagje të tjera të varfra në këtë komunë po shpërndahen para për blerje votash.

Po ashtu, ai tha se familjeve që kanë aplikuar për strehim në shtëpitë e ndërtuara po u premtohet zgjidhje në këmbim të votave.

Në lagjen e romëve në Mitrovicë po shpërndahen para për blerje votash po ashtu edhe në lagje tjera të varfra Tunel i parë e Dy Korriku! Listës së familjeve të varfëra që kanë aplikuar për strehim në shtëpitë e ndërtuara nga shoqata “Jetimat e Ballkanit” në bashkëpunim me Komunën po ashtu po u premtohen “zgjidhje problemi” me votim! Kandidaturë e pistë kriminale!”, shkruan Ferati.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat