Inspektorët mitrovicas largojnë shitësit nga trotuaret

Mitrovica

Inspektorët mitrovicas largojnë shitësit nga trotuaret

Më: 17 janar 2022 Në ora: 20:44
Foto ilustrim

Drejtoria e Inspeksionit në komunën e Mitrovicës ka nisur nga e hëna aksionin për largimin e produkteve, të cilat tregtarët i vendosin në trotuare.

Drejtori, Valon Brahimi, tha se inspektime do të ketë përherë gjatë këtij mandati, në mënyrë që të lirohet qyteti.

Kjo nuk u mirëprit shumë nga tregtarët që u treguan të gatshëm të paguajnë qira, e disa që nuk kanë lokale, thanë se do të dalin sërish në rrugë, derisa ta kenë një vend adekuat për treg.

Ndërkaq disa qytetarë e përkrahin këtë vendim, të cilët thonë se edhe produktet, veçanërisht pemët e perimet, tashmë do të jenë më të sigurta dhe pa pluhur, i cili mund të bartte edhe sëmundje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat