Inspektorët ndërprenë punimet e gurthyesit në Kçiq të Madh

Mitrovica

Inspektorët ndërprenë punimet e gurthyesit në Kçiq të Madh

Më: 30 mars 2022 Në ora: 16:43
Inspektorët ndërprenë punimet e gurthyesit në Kçiq të Madh

Drejtoria e Inspekcionit respektivisht inspektorët e ndërtimit gjatë ditës së sotme kanë inspektuar gurthyesin në fshatin Kçiq i Madh.

Njoftimi:

Nga ky inspektim është bërë vendosja e shiritave për ndërprerjen e menjëhershme të punimeve, pasi që operatorit ekonomik i ka skaduar kontrata e shfrytëzimit të pronës.

Inspektorët e ndërtimit kanë bërë të ditur se pala është urdhëruar të ndaloj punimet deri sa të pajiset me kontratën për dhënie në shfrytëzim të pronës komunale, gjithmonë duke ndjekur procedurat ligjore sipas organeve kompetente.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat