Ndodh në Vushtrri, në ditën e Bajramit ia dëmtojnë varrezat e prindërve

Mitrovica

Ndodh në Vushtrri, në ditën e Bajramit ia dëmtojnë varrezat e prindërve

Më: 4 maj 2022 Në ora: 00:55
Foto ilustrim

Mallin e prindërve të vdekur e kalonte përmes fotografive. Portretet e nënës dhe babës i vendosi edhe në pllakën e mermertë në varrezat e tyre këtu në Druar të Vushtrrisë.

Por ditën e Bajramit, Skënder Uka, mori vesh nga fiqnjët se dikush ka dëmtuar varrezat e familjarëve të tij.

Skënderi, që natën e Bajramit kishte pastruar vendin ku prehen prindërit, dhe aty kishte lënë mbeti i habitur nga ajo cka pa. Ky i fundit është i bindur se këtë veprim e ka bërë dikush me një qëllim.

Uka thotë se edhe këto rrethoja janë larguar sa herë janë vendosur, shkruan express.

Për t’i ikur konfliktit, ndonëse ka dyshimet se kush e ka bërë, 66 vjeçarI ka vendosur që të ndjekë rrugët ligjore.

Me këtë rast tash është duke u merr edhe policia e Kosovës. Një njoftimin për media thuhet se policia ka nisur hetimet as ankesës që ka bërë një banor i Druarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat