Dogana sekuestron 675 litra vaj ushqimor me origjinë nga Serbia

Mitrovica

Dogana sekuestron 675 litra vaj ushqimor me origjinë nga Serbia

Më: 13 korrik 2022 Në ora: 13:15
Aty janë gjetur 675 litra vaj ushqimor

Në regjionin e Mitrovicës, njësitet e antikontrabandës së Doganës së Kosovës kanë identifikuar një automjet të dyshimtë.

Me rastin e ndalimit janë gjetur mallra të kontrabanduar me origjinë nga Serbia.

Aty janë gjetur 675 litra vaj ushqimor, njofton Dogana.

Mallrat dhe automjeti janë sekuestruar si dhe ka filluar procedura kundërvajtëse.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat