Japonia do t’i dhurojë Spitalit të Mitrovicës donacion me pajisje mjekësore

Mitrovica

Japonia do t’i dhurojë Spitalit të Mitrovicës donacion me pajisje mjekësore

Më: 13 shtator 2022 Në ora: 09:39
Spitali i Mitrovicës

Në Spitalin e Përgjithshëm “Dr. Sami Haxhibeqiri në Mitrovicë do të mbahet ceremonia e pranimit të pajisjeve mjekësore si donacion nga Qeveria e Japonisë.

Ceremonia do të mbahet nesër.

Në këtë ceremoni do të jenë të pranishëm Ministri i Shëndetësisë Rifat Latifi, i ngarkuari me punë në Kosovë Sh. T. Z. Keisuke YAMANAKA, U.D. Drejtoresha e ShSKUK, Dr. Pranvera Zejnullahu- Raçi dhe autoritete të tjera.

Ky event do të fillojë nga ora 14:30.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat