Drejtoresha e shkollës, del me metër për të matur saktësisht drutë

Mitrovica

Drejtoresha e shkollës, del me metër për të matur saktësisht drutë

Më: 21 tetor 2022 Në ora: 13:54
Ardita Brahimi

Drejtoresha e SHFMU në Kçiq nuk lëshon “pe”, me metër në dorë pranon vetëm dru bungu për shkollën

Drejtoresha e shkollës fillore në Kçiq të Madh të Mitrovicës, fotografohet me metër në dorë për të matur saktësisht drutë për furnizim të kësaj shkolle.

Ardita Brahimi për të matur metrën kub të druve të fituesit të tenderit i ka dalë me metër në oborr.

“Thojshin nuk guxon Kaqandollit me ja matë lëndët djegëse drutë. Edhe ky bukë po hanë, ujë po pin.” – shkruan drejtoresha e SHFMU “Bislim Imeri”.

Drejtoresha madje tregohet rigoroze edhe në llojin e drurit, duke pranuar vetëm llojin bung e asesi ahu apo shelje e as arre.

Brahimi e ka cilësuar këtë si element të cilësisë në shkollën që drejton, shkollë që ka një numër të madh të nxënësve.

Postimi i plotë i drejtoreshës Brahimi:

Thojshin nuk guxon Kaqandollit me ja matë lëndët djegëse drutë

Edhe ky bukë po hanë, ujë po pin.

Direkt në pllac nga afër e kam përcjell ngarkimin e kamionit me lëndë djegëse dru bungu nuk toleroi dru ahu as shelnje as arre.

Më pastaj këto lëndë djegëse janë ardhë në shkollë.

Prap nga afër janë matë me metër origjinale e jo me metër te Kinës.

Çdo gjë transparente, çdo gjë hallall.

Çdo gjë meritokraci.

Për shkollë e cilësi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat