Grabitje e armatosur në ‘Al Petrol’ në Mitrovicë, hajni i maskuar merr 500 euro

Mitrovica

Grabitje e armatosur në ‘Al Petrol’ në Mitrovicë, hajni i maskuar merr 500 euro

Më: 5 janar 2023 Në ora: 13:49
I dyshuari, pas kryerjes të veprës, ka ikë në këmbë në drejtim të lagjes “Ilirida”.

Pompat e derivateve jo rrallëherë janë cak i hajnave. Kjo dukuri po krijon pasiguri dhe frikë si për qytetarët ashtu edhe për punëtorët që punojnë në këto biznese. Një rast i tillë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të djeshëm në pompën e derivateve ‘Al-Petrol’ në rrugën ‘Mbretëresha Teutë’ në Mitrovicë.

Mësohet se një person ende i paidentifikuar ka hyrë brenda pompës i maskuar, i veshur në të zeza dhe i armatosur ka marrë rreth 500 euro.

I dyshuari, pas kryerjes të veprës, ka ikë në këmbë në drejtim të lagjes “Ilirida”.

Me t’u denoncuar rasti, Policia ka dalë në vendin e ngjarjes ku kanë kryer ekzaminimet e nevojshme që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit. Mirëpo pavarësisht kërkimeve ende nuk është arritur që të arrestohet i dyshuari.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Grabitje’, teksa veprimet tjera ligjore do merren posa të kapet i dyshuari.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat