Arrestohet e mitura në Mitrovicë për ngacmim seksual dhe kanosje

Mitrovica

Arrestohet e mitura në Mitrovicë për ngacmim seksual dhe kanosje

Më: 8 korrik 2023 Në ora: 15:29
Foto ilustrim

Një e mitur është arrestuar pasi dyshohet se pas intervistimit në prezencë të policisë dhe punëtorit të PQS-së i ka kanosur disa të mitura tjera.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur më 24.06.2023 rreth orës 18:00, në Mitrovicë dhe është cilësuar “Ngacmim seksual dhe Kanosje”.

Tutje bëhet e ditur se me vendim të prokurorit e dyshuara është dërguar në mbajtje për 24 orë.

“Më datë 07.07.2023 është identifikuar dhe arrestuar e dyshuara femër  kosovare e mitur, e dyshuara pas intervistimit në prezencë të policisë dhe punëtori të PQS-së i ka kanosur ankueset femra  kosovare të mitura. Me vendim të prokurorit e dyshuara është dërguar në mbajtje për 24 orë”, thuhet në raport.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat