Ajër i pashëndetshëm sonte në Prishtinë - Bota Sot
Ajër i pashëndetshëm sonte në Prishtinë

Prishtina

Ajër i pashëndetshëm sonte në Prishtinë

Më: 18 janar 2019 Në ora: 20:56
Prishtinë

Indeksi i cilësisë së ajrit është 183, në bazë të matjeve të bëra deri në orën 19:00 nga matësi i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Prishtinë.

Ndotja në këtë nivel është shqetësuese për njerëzit që janë jashtëzakonisht të ndjeshëm ndaj ndotjes së ajrit.

Prandaj në bazë të këtij niveli, rekomandohet që fëmijët dhe të rriturit me sëmundje të frymëmarrjes si astma, duhet të kufizojnë qëndrimin e zgjatur jashtë shtëpisë.

Prishtina vazhdon ta ketë indeksin më të lartë të ndotjes së ajrit në rajon.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...