Një pjesë e Prishtinës pa rrymë, flasin nga KEDS-i

Prishtina

Një pjesë e Prishtinës pa rrymë, flasin nga KEDS-i

Më: 4 prill 2024 Në ora: 15:37
Foto ilustrim

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se ka angazhuar dhjetëra punëtorë që të rikthejë në punë sa më shpejt Nënstacionin Prishtina 3 të KOSTT-it.

Sipas një postimi në rrjetin social në Facebook bëhet e ditur se ekipet e tyre tashmë kanë përgatitur asetet e KEDS-it dhe janë në pritje të përfundimit të punimeve nga ana e KOSTT-it, të cilët gjithashtu janë në vlugun e punës që ta rikthejnë sa më shpejt energjinë elektrike.

“KEDS njofton se ka angazhuar dhjetëra punëtorë që të rikthejë në punë sa më shpejt Nënstacionin Prishtina 3 të KOSTT-it.

Ekipet tona tashmë kanë përgatitur asetet e KEDS-it dhe jemi në pritje të përfundimit të punimeve nga ana e KOSTT-it, të cilët gjithashtu janë në vlugun e punës që ta rikthejnë sa më shpejt energjinë elektrike”, thuhet në postim.

Ndryshe, një ditë më parë një trafo e energjisë elektrike është djegur në afërsi të stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Si pasojë e kësaj disa lagje të Prishtinës kanë mbetur pa energji elektrike.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat