Rama dhuron gjak me rastin e Ditës së Dëshmorëve të Prishtinës

Prishtina

Rama dhuron gjak me rastin e Ditës së Dëshmorëve të Prishtinës

Më: 18 prill 2024 Në ora: 11:45
Përparim Rama

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka dhuruar gjak, me rastin e Ditës së Dëshmorëve të Prishtinës.

Rama ka thënë se kontributi dhe vetmohimi i tyre shtruan hapat e palëkundshëm drejt lirisë që trashëgojmë sot.

“Në Ditën e Dëshmorëve të Prishtinës, u përulemi me respekt të gjithë atyre që sakrifikuan gjithçka për lirinë e kombit tonë.

Kontributi dhe vetmohimi i tyre shtruan hapat e palëkundshëm drejt lirisë që trashëgojmë sot. Ky gjest simbolik i dhurimit të gjakut, le të reflektojë në frymën e bashkimit dhe solidaritetit”, ka shkruar Rama.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat