Zogaj: Nesër fillojmë punën në një projekt fantastik për Prishtinën

Prishtina

Zogaj: Nesër fillojmë punën në një projekt fantastik për Prishtinën

Më: 14 prill 2024 Në ora: 17:45
Foto ilustrim

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se nesër do të fillojë puna për realizimin e projektit për lidhjen e Urës së Madhe me rrugën që dërgon deri te rrethi i lagjes “Arbëria”.

Nënkryetari Alban Zogaj ka thënë se kjo lidhje e re do të mundësojë qarkullim alternativ për veturat.

“Nesër fillojmë punën në një projekt fantastik për Prishtinën. Lidhja e Urës së Madhe me rrugën që dërgon deri te rrethi i lagjes “Arbëria”.

Kjo lidhje e re do të mundësojë qarkullim alternativ për veturat dhe do të lirojë trafikun në këtë zonë të qytetit,” ka shkruar Zogaj në Facebook.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat