Dëmtohet një gyp, dy lagje në Prishtinë mbesin pa ujë

Prishtina

Dëmtohet një gyp, dy lagje në Prishtinë mbesin pa ujë

Më: 13 prill 2024 Në ora: 18:29
Foto ilustrim

Mati 1 dhe Taslixhja kanë mbetur pa ujë sot për shkak të një problemi teknik në gypin e çelikut që vjen nga Badoci.

Kjo është bërë e ditur nga KRU “Prishtina”.

“Për shkak të një problemi teknik në gypin e çelikut që vjen nga Badoci, pa furnizim me ujë të pijshëm janë Mati 1, Lagjja Taslixhe 1 dhe 2.

Deri në sanimin e defektit nga ekipet teknike të KRU” Prishtina” këto zona mbeten pa ujë”, thuhet në njoftim

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat