Flet dëshmitari për vrasjen e 27-vjeçarit në Prishtinë: I ka dalë në pritë dhe e ka vra, e pash me sytë e mi - Bota Sot
Flet dëshmitari për vrasjen e 27-vjeçarit në Prishtinë: I ka dalë në pritë dhe e ka vra, e pash me sytë e mi

Prishtina

Flet dëshmitari për vrasjen e 27-vjeçarit në Prishtinë: I ka dalë në pritë dhe e ka vra, e pash me sytë e mi

Më: 27 shkurt 2019 Në ora: 12:57
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një 27 vjeçar është vrarë para pak minutash në rrugën “Haxhi Zeka” në Prishtinë.

Ekipet policore dhe ato mjekësore me të marr informatën kanë dal në vendin e ngjarjes.

Dëshmitarët kanë treguar se si erdhi deri te vrasja e të riut në pikë të ditës.

“Një kerr i zi e ka prit të riun me Omegën e gjelbërt, i ka dal në prit dhe e ka vra prej kerrit”, ka thënë një dëshmitar.

Lajmin për vrasjen e 27-vjeçarit e ka konfirmuar kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Imer Beka.

E Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka treguar se nga informacionet e para në vendin e ngjarjes dyshohet se nga arma e zjarrit është plagosur një person, derisa po qarkullonte me veturën e tij në rrugën e sipërshënuar.

“I njëjti nuk i ka mbijetuar plagëve të shkaktuara nga arma e zjarrit dhe në vend ngjarje ka ndërruar jetë. Vdekjen e viktimës : A. J. , mashkull, shtetas i Republikës se Kosovës, e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje”, thotë njoftimi.

Ndryshe, shtatë ditë më parë në Ferizaj u vra edhe një 25-vjeçar nga Ferizaj, Meriton Aliu. Dyshohet se Aliu u vra për shkak të një hakmarrjeje mes familjes së tij dhe të dorasit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...