Banorët e disa fshatrave të Prishtinës ankohen për mungesë të energjisë - Bota Sot
Banorët e disa fshatrave të Prishtinës ankohen për mungesë të energjisë

Prishtina

Banorët e disa fshatrave të Prishtinës ankohen për mungesë të energjisë

Më: 7 mars 2019 Në ora: 21:19
Foto ilustrim

Banorët të cilët jetojnë afër rrugës ‘Bajram Bahtiri’, saktësisht rrugës duke shkuar në fshatin Llukar, e fshatrave përreth janë ankuar se që nga ora 13:00 nuk kanë energji elektrike.

Armend Ismaili njëri nga banorët ka thënë se kanë kontaktuar KEDS-in por që nuk kanë mundur ta zgjedhin problemin e mungesës së energjisë elektrike.

“Që nga ora 13:00 nuk kemi energji elektrike. Ne kemi kontaktuar KEDS-in dhe arsyeja që na e kanë dhënë për mungesë të energjisë, është se nuk po munden ta gjejnë problemin”, ka theksuar ai.

Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala tha se në atë vend ka pasur prishje dhe tani është rregulluar.

“Aty ka pasur prishje. Punëtorët e KEDS-it kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, por detektimi i vendit të prishjes ka qenë shumë i vështirë, pasi ishte në mal. Ajo tashmë është gjendur dhe konsumatorëve pritet t’u kthehet energjia shumë shpejt”, ka thënë Buzhala.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...