Protestë para Komunës së Prishtinës - Bota Sot
Protestë para Komunës së Prishtinës

Prishtina

Protestë para Komunës së Prishtinës

Më: 17 prill 2019 Në ora: 07:00
Prishtinë

Nën organizimin e Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, sot punëtorët teknikë të disa shkollave të Prishtinës, punëtorët e sigurimit dhe ata të QMF-së, do të protestojnë para Komunës së Prishtinës.

Kërkesat e tyre janë pagesa e pagës 4% nga janari 2018, si dhe kërkojnë kthimin nën menaxhimin e komunës ashtu siç kanë qenë pasi sipas tyre privatizimi i shërbimit të punëtorëve teknikë është bë pa mbështetje ligjore.

Protesta fillon nga ora dhe, nga ora 11:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...