Tubim paqësor në mbrojtje të Parkut të Velanisë në Prishtinë - Bota Sot
Tubim paqësor në mbrojtje të Parkut të Velanisë në Prishtinë

Prishtina

Tubim paqësor në mbrojtje të Parkut të Velanisë në Prishtinë

Më: 22 prill 2019 Në ora: 07:42
Parku

Banorët e lagjeve rreth Parkus në mes të Velanisë, Lagjes së Muhaxherëve, Bregut të Diellit, si dhe banorë të gjithë Prishtinës, do të organizojnë një tubim paqësorë në mbrojtje të Parkut.

Në shënimin e Ditës së Tokës, në këtë pjesë do të mbillen fidane që në mënyrë simbolike të protestohet kundër degradimit të Parkut.

Banorët mblidhen tek Parku i Velanisë në ora 14:15.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...