MBPZHR dhe Komuna e Prishtinës rrisin bashkëpunimin për mbështetjen e fermerëve - Bota Sot
MBPZHR dhe Komuna e Prishtinës rrisin bashkëpunimin për mbështetjen e fermerëve

Prishtina

MBPZHR dhe Komuna e Prishtinës rrisin bashkëpunimin për mbështetjen e fermerëve

Më: 11 qershor 2019 Në ora: 14:21
Pamje nga takimi

Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Mevludin Krasniqi, ka pritur sot në takim drejtorin e Bujqësisë së Komunës së Prishtinës, Shkumbin Gashi, me të cilin bisedoi lidhur me zhvillimet në sektorin e bujqësisë, përfshirë programet mbështetëse dhe sigurimet në bujqësi.

Ai gjatë këtij takimi ka folur për Programin për Bujqësi dhe Zhvillim Rural për vitin 2019 dhe skemat e mbështetjes, përmes të cilave është  zgjeruar mbështetja për shumë sektorë të bujqësisë.

Krasniqi tha se në programet e këtij viti do të gjejnë mbështetje edhe fermerët e komunës së Prishtinës dhe me këtë rast ai ka ri-konfirmuar gatishmërinë për të thelluar bashkëpunimin me këtë komunë, me qëllim të zhvillimit të mëtejmë të sektorit të bujqësisë. 

Ndërsa, drejtori Shkumbin Gashi e njoftoi zëvendësministrin për zhvillimet në sektorin e bujqësisë në këtë komunë dhe me këtë rast shprehu përkushtimin për të realizuar projekte zhvillimore në këtë sektor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...