E rrallë, një nënë lind në oborr të QKUK-së (+16) - Bota Sot
E rrallë, një nënë lind në oborr të QKUK-së (+16)

Prishtina

E rrallë, një nënë lind në oborr të QKUK-së (+16)

Nga: K.M Më: 14 qershor 2019 Në ora: 16:36
Pamje nga vendi i ngjarjes

Të mërkurën mbrëma, në oborrin e Qendrës Klinike Universitarë të Kosovës, saktësishtë në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë, një nënë e re nga Drenasi ka sjellur një jetë fëmjën e sajë.

I pranishëm në vendin e ngjarjes, 2 minuta pasi nëna e solli në jetë fëminë e sajë, gazetari i “Bota sot” ka biseduar me vozitësin e ambulancës si dhe motrën e cila ishte përkujdesur që gjithçka të shkojë mirë, të cilët kanë thënë se lindja ka shkuar me sukses dhe se rasti ka qenë i tillë sa nuk kemi pasur mundësi ta fusim në klinik, e jemi detyruar që në oborr ta asistojmë nënën e re.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...