Lagjia në Prishtinë shpërthen me muzikë live në orët e vona, lokalet bëjnë biznes lirshëm - Bota Sot
Lagjia në Prishtinë shpërthen me muzikë live në orët e vona, lokalet bëjnë biznes lirshëm

Prishtina

Lagjia në Prishtinë shpërthen me muzikë live në orët e vona, lokalet bëjnë biznes lirshëm

Më: 3 gusht 2019 Në ora: 23:30
Foto

Banorët e lagjes “Hajdar Dushi” në Prishtinë janë duke u detyruar të dëgjojnë muzikë live nga një lokal afër tyre.

Zëri i madh për të pasur sukses biznesi, nuk është problem për pronarët e një lokali të cilët po lejohen lirshëm nga institucionet vendore.

Banorët e kësaj lagje thonë se një gjë e tillë po ndodh çdo vikend për shkak se sipas tyre inspektorët gjatë fundjavës nuk pengojnë.

 

Oj policia jeme a je gjaaaaaallë🕺💃 Ora 22:33, rruga Hajdar Dushi përballë (ama bukfalisht përballë) stacionit të policisë - Qendra. Pothujse çdo vikend thyhen mure me tonelata në të gjitha banesat, sepse siç e dimë Adonisi dhe inspektorat të dilleve s'punojnë, mandej bijnë lokalet me muzikë live si ky sonte. Me ni kangtar super t'lodht meqë ra fjala. Oj policia jeme a je gjaaaaallë? Gjall, gjall, gjall, a je gjaaaaallë?👮‍♂️👮‍♀️

Posted by Rron Gjinovci on Saturday, August 3, 2019

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...