Prishtina frymon më shqiptarçe sesa Tirana - Bota Sot
Prishtina frymon më shqiptarçe sesa Tirana

Prishtina

Prishtina frymon më shqiptarçe sesa Tirana

Nga: Sulejman Mehazi Më: 10 gusht 2019 Në ora: 14:26
Sulejman Mehazi

Për fat të keq, nëse egziston popull që se do kombin e shtetin e vetë amë, janë vetë shqiptarët e shtetit amë, Shqipërisë. 

Për besë, 80% e emrave në Shqipëri s'janë shqiptare, më shumë  italiane se sa shqiptare, më shumë greke se sa shqiptare, më shumë sllave se sa shqiptare.

Për besë, 80% e emrave të fëmijëve në Kosovë e Maqedoninë Veriore janë shqiptare.

Për besë, Prishtina frymon pastër shqip, e kundërta, Tirana frymon  italisht, greqisht e sllavisht, dhe Shkupi frymon më shqiptarçe se sa Tirana.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...