Numër i madh i votave me kusht në shkollën “Sami Frashëri” në Prishtinë - Bota Sot
Numër i madh i votave me kusht në shkollën “Sami Frashëri” në Prishtinë

Prishtina

Numër i madh i votave me kusht në shkollën “Sami Frashëri” në Prishtinë

Më: 6 tetor 2019 Në ora: 14:54
Foto ilustrim

Një numër i madh i votave me kusht janë regjistruar në qendrën e votimit 1902E që ndodhet në objektin e shkollës “Sami Frashëri”, në Prishtinë.

Sipas përgjegjësve të kësaj pike të vendvotimeve është vërejtur një numër i madh i votave me kusht.

Ata kanë thënë për lajmi.net se deri në orën 11:00 me kusht kanë votuar gjithsejte 720 persona nga mbi 6000 mijë votues sa ka qendra.

Sipas KQZ-së kjo po ndodhë për shkak se qytetarët po i ngatërrojnë vendvotimet dhe se po e kryejnë votimin këtu.

Ky numër është rritur shumë më shumë deri më tani, pasi KQZ pritet të dalë me statika të reja në orën 15:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...