Prishtina me ajër të pashëndetshëm - Bota Sot
Prishtina me ajër të pashëndetshëm

Prishtina

Prishtina me ajër të pashëndetshëm

Më: 6 dhjetor 2019 Në ora: 17:26
Prishtina

Matjet për cilësinë e ajrit në Prishtinë po tregojnë për ajër të pashëndetshëm.

Matjet e përditshme tregojnë se në sezonin e dimrit qyteti i Prishtinës është në smog, që është ndotje e ajrit e kombinuar me gazra.

Kosova vazhdon të jetë në mesin e dhjetë vendeve me ajrin më të ndotur. Sidomos në stinën e vjeshtës dhe dimrit, ku shënohen ngritje të vlerave ndotëse në ajër.

Për ajër të pastër sot dhjetëra qytetarë kanë marshuar në Prishtinë me thirrjen “Jo hidrocentrale”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat