Këto janë barnatoret që sonte do të qëndrojnë të hapura në Prishtinë - Bota Sot
Këto janë barnatoret që sonte do të qëndrojnë të hapura në Prishtinë

Prishtina

Këto janë barnatoret që sonte do të qëndrojnë të hapura në Prishtinë

Më: 28 mars 2020 Në ora: 22:21
Foto ilustrim

Pas vendimit për ‘orë policore’, jo të gjitha barnatoret janë hapur gjatë orës kur është e kufizuar lëvizja në kryeqytet.

Për këtë arsye, komuna ka lënë disa barnatore kujdestare të hapura për rastet emergjente.

Adonis Tahiri nga komuna e Prishtinës ka publikuar emrat dhe lokacionet e barnatoreve që sonte do të jenë të hapura në kryqytet.

“Me vendimin e ri, kufizohet edhe orari i punës së barnatoreve deri në ora 17:00. Por, pas kësaj ore, do të ketë barnatore kujdestare çdo natë, me rotacion. Listat e kujdestarive të tilla do t’i publikojmë, për dy arsye”, ka thënë ai.

Më poshtë gjeni barnatoret që janë të hapura në kryeqytet:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat