E ndriçuar, por e heshtur – kështu duket Prishtina në karantinë - Bota Sot
E ndriçuar, por e heshtur – kështu duket Prishtina në karantinë

Prishtina

E ndriçuar, por e heshtur – kështu duket Prishtina në karantinë

Më: 12 prill 2020 Në ora: 00:10
Prishtina

Prishtina sonte është futur në karantinë, pas konfirmimit të 20 rasteve me koronavirus.

Fotografi, Arben Llapashtica, ka publikuar një fotografi të realizuar nga lartë, ku shihet ndriçimi si gjithëherë i kryeqytetit, mirëpo pa vetura dhe lëvizje të tjera.

Në komunën e Prishtinës nesër do të testohen edhe mbi 40 persona të tjerë që dyshohet se janë të prekur me COVID-19.

Ndërkaq, duke filluar nga nesër hyrje-daljet në kryeqytet do të jenë të bllokuara teksa pa leje të veçantë nuk mund të kalohet.
 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat