Ahmeti u thotë prishtinasëve në orën 19:00 t’i mbyllin dritaret dhe të mos dalin jashtë për 1 orë

Prishtina

Ahmeti u thotë prishtinasëve në orën 19:00 t’i mbyllin dritaret dhe të mos dalin jashtë për 1 orë

Më: 15 maj 2020 Në ora: 15:40
Ahmeti u thotë prishtinasëve në orën 19:00 t’i mbyllin dritaret dhe të mos dalin jashtë për 1 orë

Sonte, në orën 19:00 fillon dezinsektimi hapësinor në Komunën e Prishtinës.

Këtë e bëri të ditur kryetari i kësaj komune, Shpend Ahmeti, i cili apleoi te qytetarët që në këtë orë t’i mbyllion dritaret e shtëpive ose banesave, për të ndaluar futjen e insekteve brenda.

Duke filluar nga sot në ora 19:00, fillon faza e parë e dezinsektimit hapësinor në Komunën e Prishtinës. Bashkëpunimi i qytetarëve në këtë proces është i një rëndësie të veçantë për suksesin e këtij procesi. Andaj, lusim të gjithë qytetarët për bashkëpunim në mënyrë që ky aktivitet të jetë sa më i sukseshëm. Gjatë kohës së dezinsektimit, qytetarët duhet t’i mbajnë dritaret e mbyllura, që mos të futen insektet brenda dhe të kufizojnë daljet nëpër hapësirat ku është duke u kryer dezinsektimi së paku për një orë”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

I pari i Prishtinës gjithashtu ka kërkuar nga shoqatat e bletëve, për kujdes të shtuar gjatë kësaj periudhe.

“Monitorimi i këtij procesi nga ana e Komunës së Prishtinës do të jetë i vazhdueshëm dhe në bashkëpunim me qytetarët do ta japim maksimumin për një dezinsektim sa më efektiv”, ka përfunduar Ahmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat