​Ahmeti jep detaje nga rastet e reja me COVID-19 në Prishtinë

Prishtina

​Ahmeti jep detaje nga rastet e reja me COVID-19 në Prishtinë

Më: 18 maj 2020 Në ora: 21:00
Ilustrim

Sot në nivel të vendit janë regjistruar tri raste të reja me koronavirus.

Të tri rastet janë konfirmuar në Komunën e Prishtinës, kryetari i së cilës Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se bëhet fjalë për një familje nga rasti i djeshëm me COVID-19.

“Sot në Prishtinë i kemi gjithsej 15 raste aktive, të gjitha në gjendje të mirë”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

Ai u ka bërë thirrje qytetarëve që në këtë fazë të lehtësimit të masave të mos dalin pa pajisje mbrojtëse sikurse janë maskat dhe dorëzat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat