Mungesa e energjisë elektrike, Shpend Ahmeti tregon kur pritet të rregullohet problemi

Prishtina

Mungesa e energjisë elektrike, Shpend Ahmeti tregon kur pritet të rregullohet problemi

Më: 21 nëntor 2020 Në ora: 16:36
Shpend Ahmeti

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar pas shkyçjes së rrymës në dy lagje të kryeqytetit.

Ai ka thënë se në bazë të informatave që ka nga KEDS, në lagjen Mati 1, pritet që të lëshohet rryma në orën 19:00.

“Sipas informatave nga KEDS, Mati 1 është shkyçje e planifikuar deri në 21 (por besojnë se deri në 19 lëshohet rryma) ndërsa në Breg të Diellit ka prishje që sipas KEDS është afër sanimit dhe pritet stabilizimi deri në 18:00”, ka shkruar ai në një postim në “Facebook”.

Kujtojmë që sot gjatë tërë ditës banorët e këtyre dy lagjeve në kryeqytet janë ankuar për mungesën e rrymës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat