Komuna e Prishtinës bleu teste për Covid19, kaq para i kushtoi tenderi

Prishtina

Komuna e Prishtinës bleu teste për Covid19, kaq para i kushtoi tenderi

Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 00:34
Foto ilustrim

Komuna e Prishtinës ditë më parë ka arritur të finalizojë një tjetër tender me kontratë.

Këtë herë, komuna e cila udhëhiqet nga Shpend Ahmeti është furnizuar me teste serologjike për SARS-Covid19.

Sipas tenderit të publikuar nga prokurimi, vlera e përgjithshme e kontratës ka qenë 165 mijë euro.

Tenderi në fjalë i është dhënë operatorit ekonomik “Uni-Care” Sh.P.K.

Vlera e përgjithshme e kontratës është 59 mijë e 500 euro.

Tutje, bëhet me dije se tenderi i përgjegjshëm me çmimin më të lartë ka qenë po ai i cili është kurorëzuar.

Vlen të përmemdin faktin se gjatë 24 orëve të fundit, në vend janë shënuar 292 raste të reja me Covid19, 3 raste të vdekjes si dhe 556 të shëruar.

Ndërkaq, vetëm në Prishtinë janë regjistruar 100 raste të reja me koronavirus.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat