Prishtinë: Mjeku e shpëton qytetarin që ishte pa shenja jete

Prishtina

Prishtinë: Mjeku e shpëton qytetarin që ishte pa shenja jete

Më: 20 shtator 2022 Në ora: 10:19
Foto ilustrim

Një rast mjaft emocionues ndodhi sot në mëngjes në Prishtinë.

Doktori Shpejtim Aliu, arriti që ta shpëtojë një qytetar i cili ishte i shtrirë pa shenja jete.

Rasti ka ndodhur në lagjen Bregu i Diellit, në rrugën “Hilmi Rakovica” përball Postës së Vogël.

Aliu tregoi për Klankosova.tv se si kishte ndodhur rasti.

“Ngjarja ka ndodhur në Bregun e Diellit. Unë isha duke kaluar me veturë dhe pashë aty disa njerëz të grumbulluar afër një kafiterie. Aty ishte policia, unë u afrova dhe pashë një person të shtrirë. Ishte i Pyeta, a ka mjek? Më thanë jo. Personi s’kishte puls. Vazhdova reanimin Kardio Pulmonar, frymëmarrje gojë më gojë dhe iu kthyen shenja vitale. Më pas erdhi edhe ambulanca dhe e mori” – tregoi doktor Aliu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat