Familja nga Prishtina në hall me të dashurin e vajzës së tyre, nuk po guxojnë të dalin nga shtëpia

Prishtina

Familja nga Prishtina në hall me të dashurin e vajzës së tyre, nuk po guxojnë të dalin nga shtëpia

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 11:26
Foto ilustrim

Rastet e dhunës në familje sa vijnë e shtohen përditë, ku zakonisht viktima janë gratë të cilat përjetojnë dhunë në forma të ndryshme nga partnerët e tyre dhe anëtarët tjerë të familjes.

Për një rast të tillë që ka ndodhur së fundi në Prishtinë, ka nisur hetimet Prokuroria, me ç’rast është intervistuar një person i dyshuar.

Sinjali mëson se një grua ka denoncuar në Polici të dashurin e saj, për të cilin ka deklaruar se gjatë bashkëjetesës ka ushtruar vazhdimisht dhunë psikike ndaj saj.

Bazuar në dëshminë e 36-vjeçare, i dyshuari e ka kërcënuar atë dhe familjen e saj me fjalë të cilat kanë ngjallur frikë e shqetësim dhe në këtë mënyrë është detyruar të kërkojë ndihmën e Policisë.

51-vjeçari është shoqëruar në stacion policor dhe me urdhër të prokurorit ndaj tij është iniciuar rasti nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Dhunë në familje’.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat