Aktiviteti “Erdhi Lezeti”, kjo rrugë në Prishtinë mbyllet sot dhe nesër

Prishtina

Aktiviteti “Erdhi Lezeti”, kjo rrugë në Prishtinë mbyllet sot dhe nesër

Më: 13 maj 2023 Në ora: 06:17
Prishtinë

Trafiku Urban ka njoftuar se të shtunën dhe të dielën, më 13 dhe 14 maj, do të ndalohet qarkullimi i transportit publik dhe automjeteve në sheshin “Xhorxh Bush”.

Kjo do të bëhet në kuadër të aktivitetit “Erdhi Lezeti”.

Ky është njoftimi i plotë i Trafikut Urban:

Njoftim!

Duke u bazuar në vendimin e datës 12.05.2023 të Komunës së Prishtinës se nga data 13 Maj 2023 deri më 14 Maj 2023, do të ndalohet qarkullimi i transportit publik dhe automjeteve Taxi në sheshin “Xhorxh Bush” me qëllimin e mbajtjes së aktivitetit shënimi i fillimit të verës “Erdhi Lezeti”.  

Rrjedha e qarkullimit të autobusëve në linjat 1, 1A, 3, 4, dhe 7C do të ndryshojnë nga sheshi “Xhorxh Bush” në drejtim të Bulevardit “Bill Kllinton” dhe rrugës “Robert Doll”.

Ju falënderojmë për mirëkuptim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat