“Shpend Ahmeti 4 vjet e mbajti Prishtinën me kifle, kunja e viktimizim” - Bota Sot
“Shpend Ahmeti 4 vjet e mbajti Prishtinën me kifle, kunja e viktimizim”

Prishtina

E shtunë, 20 tetor 2018

“Shpend Ahmeti 4 vjet e mbajti Prishtinën me kifle, kunja e viktimizim”

Më: 24 nëntor 2017 Në ora: 00:06
Shpend Ahmeti

Haki Abazi, që udhëheq me Rockefeller Brothers në Kosovë, është përplasur deputetin e Vetëvendosjes, Dardan Molliqajn. Abazi ka thënë se kandidati i VV-së për kryetar të Prishtinës Shpend Ahmeti e ka mbajtur Prishtinën 4 vjet me kunja e kifle.Ai ka thënë se nuk është standard i qeverisjes ky.

“Me majt Prishtinën me kanxha e kifle, është amnezi. Prishtina nuk mbahet me kësi gjërash dhe me viktimizim”, ka thënë Abazi në një debat në Tv Dukagjini.“E kam mbështet shpendin më 2013, por asnjë standard nuk e ka arritur deri më tani në qeverisje. Me ta pru një aparat me ta shtyp certifikata të lindjes, nuk është standard”, ka thënë Abazi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test