Fillon numërimi i votave për Prishtinën dhe Prizrenin - Bota Sot
Fillon numërimi i votave për Prishtinën dhe Prizrenin

Prishtina

E hënë, 22 tetor 2018

Fillon numërimi i votave për Prishtinën dhe Prizrenin

Më: 26 nëntor 2017 Në ora: 12:55
QNR

Kryetarja e Komisionit Qendrore të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka në një prononcim për media, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, tha se këto çaste filloi numërimi votave me kusht, votave të personave me nevoja të veçanta dhe atyre me postë për kryetar të Prishtinës dhe Prizrenit.

“Votat më kushte kusht, ato të personave me nevoja të veçanta dhe atyre me postë do të numërohen në 11 tavolina për kryetar të prishtinës dhe në shtatë tavolina për kryetar të Prizrenit”, tha Daka, duke ftuar mediat që ta përcjellin nga afër këtë proces. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test