Policia jep detaje për zjarrin në banesën në Prishtinë - Bota Sot
Policia jep detaje për zjarrin në banesën në Prishtinë

Prishtina

E hënë, 22 tetor 2018

Policia jep detaje për zjarrin në banesën në Prishtinë

Nga: Bota sot Më: 9 dhjetor 2017 Në ora: 12:41
Foto nga vendi i ngjarjes / Foto "Bota sot"

Një ndërtesë në rrugën Hajdar Dushi në Prishtinë është përfshirë dje nga zjarri.

Policia njofton se kjo ka ndodhur në rrethana të panjohura dhe në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkatëse, ndërsa njësiti i zjarrfikësve ka lokalizuar zjarrin, përcjell Bota sot.

Si pasojë  zjarrit (tymit) dy femra kanë kërkuar ndihmë mjekësore në QKUK dhe janë jashtë rrezikut për jetë.

Lidhur me këtë rast, 20 pjesëtarë të policisë së Kosovës kanë kërkuar ndihmë mjekësore./BS/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test