Ndërprerje e domosdoshme e trafostacioneve në Prishtinë - Bota Sot
Ndërprerje e domosdoshme e trafostacioneve në Prishtinë

Prishtina

E diel, 18 nëntor 2018

Ndërprerje e domosdoshme e trafostacioneve në Prishtinë

Më: 26 janar 2018 Në ora: 16:10
Foto ilustrim

KEDS njofton se duhet të bëjë intervenim të domosdoshëm në Trafostacionin TS 110/10 kV Prishtina 1. Ndërprerja do të realizohet të shtunën, me 27.01.2018 prej orës 10:00 deri në ora 13:30. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Rekalitë, Komuna obj. e reja, Dogana, Kazerma Adem Jashari, Prroni i njelmët, Mekanika, Kontigjenti Portugez i KFOR-it, MAP-AKI, Ambasada Amerikane, Agani, Emajliku, Universiteti AAB, Fabrika e Xhamit, Shtypshkronja Dinor, Elkos, Hiberna FM, Karabinieret Italian, Gazeta Kosova Sot, UNMIK-u, Ylli Bec, PTK , Eulex, Aragoniti, Fakulteti i Bujqesise, Lagjja Kalabria, Ministria e FSK-se, Narteli, Banesat e Exclusive, Banesat Konaku, KFOR-i Hungarez, Spitali Medikus, Tregu me Shumicë, Betonjerka, Preoci, Llapnasella, Lagjja Marigona, Spitali i Zemres EDA, Medicine Hospital, HIB Petroll, Hotel Emerald, EBC Cosmetic, Auto Mekanika.

Të njëjtën ditë, ndërprerje më intervale më të shkurtra kohore do të kenë edhe në Trafostacionin TS 35/10 kV Prishtina III dhe TS 35/10 kV Besia,  prej orës 10:00 deri në ora 10:10  dhe prej orës 13:20 deri në ora 13:30.

Në këto intervale kohor pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Objekti i Parlamentit, Kryeministria, ish objekti i Rilindjes (Qeveria),Qytetza Pejton , Ulpiana, Fakulteti Fizolofik, Dardania, Hotel Grand , Termokosi, PTK Vala, Prugovci-1(te Villa Natyra Verbovct Lupqin e Poshtem Vranidollin Tenezhdollin.Kazermee FSK në Vranidoll , Barilevë Lecët,Te kanali Besi, Leban te baza 1, Prugovc Extra Dragusha, Leban Dobratiqët, Besi Ambulanca 1, Rimanishta, Betonjerka private Lebanë, Objekti privat Deshishku, Zenit, Jaha Company, Prugovc Zuqollët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test