Konferencë e jashtëzakonshme në Komunën e Prishtinës në ora 17:00 - Bota Sot
Konferencë e jashtëzakonshme në Komunën e Prishtinës në ora 17:00

Prishtina

E shtunë, 20 tetor 2018

Konferencë e jashtëzakonshme në Komunën e Prishtinës në ora 17:00

Më: 29 janar 2018 Në ora: 16:11
Shpend Ahmeti

Komuna e Prishtinës ka paralajmëruar se do të mbajë konferencë të jashtëzakonshme, në të cilën do të mësohen masat që do të ndërmerren për uljen e nivelit të ndotjes së ajrit në Prishtinë.

Komuna këtë konferencë do ta mbajë se bashku me ministren e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor.

“Sot në ora 17:00, në objektin e vjetër të Komunës së Prishtinës, Komuna e Prishtinës bashkë me Ministren e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, si dhe Ministrin i Punëve të Brendshme, do të mbajnë konferencë të jashtëzakonshme për media ku do të njoftoheni lidhur me masat që do të ndërmarrim së bashku për uljen e nivelit të ndotjes së ajrit”, thuhet në njoftimin e shkurtër të komunës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test