Kur lumi me ujë të ndotur kalon në mes të fshatit! - Bota Sot
Kur lumi me ujë të ndotur kalon në mes të fshatit!

Prishtina

E hënë, 22 tetor 2018

Kur lumi me ujë të ndotur kalon në mes të fshatit!

Më: 4 shkurt 2018 Në ora: 18:39
Ilustrim

Banorët e fshatit Marec, Krilevë, STrezovc janë në hall me ujin e ndotur që lirohet nga Miniera e Artanës dhe përfshinë lumin që rrjedh në këto fshatra.

Dhjetëra hektarë tokë mbesin pa u punuar, kurse bagëtitë nuk e pijnë këtë ujë.

Edhe peshqit nga ndotja e lumit janë zhdukur në tërësi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test