Vendosni maskat përsëri, kthehet ajri i ndotur në Prishtinë - Bota Sot
Vendosni maskat përsëri, kthehet ajri i ndotur në Prishtinë

Prishtina

E hënë, 22 tetor 2018

Vendosni maskat përsëri, kthehet ajri i ndotur në Prishtinë

Më: 5 shkurt 2018 Në ora: 19:29
Ilustrim

Temperaturat e ulëta të cilat po mbretërojnë nga mbrëmja e ditës së diel, kanë ndikuar në rritjen e nivelit të ndotjes në kryeqytet, pasi shumica e banorëve që jetojnë në Prishtinë e shfrytëzojnë qymyrin si lëndë për ngrohje.

Në matjen që është bërë sot në orën 18:00, niveli i ndotjes së ajrit ka arritur në nivelin 153 apo cilësohet si i pa shëndetshëm.

Ditë më parë, pas heqjes së masës së ndalimit të makinave dhe përmirësimit të motit, niveli i ndotjes në Prishtinë ishte shumë i ulët.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test