Nënkryetari i Parisit vizitoi Prishtinën - Bota Sot
Nënkryetari i Parisit vizitoi Prishtinën

Prishtina

Nënkryetari i Parisit vizitoi Prishtinën

Më: 5 mars 2018 Në ora: 12:45
Pamje nga takimi

Komunën e Prishtinës e vizitoi sot nënkryetari i Komunës së Parisi Christophe Girard, bashkë me Ambasadorin francez në Kosovë, Didier Chabert, njofton kumtesa komunale.

Ata u pritën nga kryetari Shpend Ahmeti, nënkryetari Selim Pacolli, si dhe drejtorët Muhedin Nushi dhe Yll Rugova.

Gjatë këtij takimi u diskutua për thellimin e bashkëpunimit mes dy qyteteve, sidomos në sektorin e kulturës.

Prishtina pritet të marrë shembuj të mirë nga Parisi si për mbrojtjen e objekteve të rëndësisë së veçantë, ashtu edhe për shfrytëzimin e hapësirës publike për projekte të ndryshme kulturore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test